Corona Brasov castiga in deplasare, cu Ferencvaros Budapesta! Schimbare de lider in Liga MOL

miercurea-ciuc-corona-brasovCampioana en-titre Corona Brasov continua seria rezultatelor bune in Liga MOL, impunandu-se la scor, 5-0, pe pe terenul echipei Ferencvaros Budapeta. In aceeasi etapa, Miskolci Jegesmedvedek a preluat conducerea ierarhiei, dupa 6-1 cu HSC Miercurea Ciuc.

Brasovenii au castigat toate cele trei reprize, cu 1-0, 2-0, 2-0 in urma golurilor inscrise de Molnar, in minutul 15, Tivadar, 28, Mihaly, 32, Peter, 49 si 53. Noua lidera a avut un parcurs aproape identic, 1-0, 2-0, 3-1, golul de onoare al ciucanilor fiind marcat de Hefferman, cu doua minute inaintea incheierii partidei.

Miskolci Jegesmedvedek a acumulat 51 puncte, dupa 24 de meciuri, urmata de Dab Docler, 50, cu doua jocuri in minus, Nove Zamky, 45, din 23 de partide si Corona Brasov, 44, cu acelasi numar de intalniri.

Corona va evolua luni, tot la Budapesta, cu Ujpesti TE, ocupanta locului 6,cu 26 puncte, iar Ciucul, in aceeasi localitate, dar cu Ferencvaros.