Meci nebun la Tarlungeni in ultima etapa din acest an in Liga 2! Poli Timsioara se distanteaza in fruntea clasamentului din seria a II-a

fortunaLiga 2 a avut programata, azi, ultima etapa din acest an, cea cu numarul 16. Cel mai spectaculos meci al rundei s-a jucat la Tarlungeni, unde Unirea a castigat spectaculos cu 5-3. Oaspetii au condus in debutul partidei cu 2-0, apoi cu 3-1, insa la pauza a fost 3-2 pentru Fortuna. Repriza secunda a fost la fel de spectaculoasa, cu inca trei goluri, de aceasta data toate in poarta prahovenilor, scorul final fiind favorail celor de la Tarungeni, 5-3. Liderul ACS Poli Timisoara a invins pe Metalul Resita si s-a distantat in fata urmaritoarelor.

In seria I, FC Voluntari a trecut lejer de FCM Dorohoi si isi mentine avansul in fruntea clasamentului. Academica Pitesti a trecut pe locul secund, profitand de egalul lui Rapid CFR Suceava cu Balotestiul.

FINAL / Gloria Buzau – Farul Constanta 3-0
SC Bacau – Sageata Navodari 3-0, victorie la masa verde, constantenii nefiind programati