PSG remizeaza la Lille si rateaza ocazia de a trece pe primul loc in Ligue 1

lille-psgParis Saint-Germain ar fi putut trece pe primul loc in Ligue 1 in cazul in care ar fi castigat cu Lille. Desi Cavani a deschis scorul in minutul 29, partida s-a incheiat cu scorul de 1-1, dupa ce Sirigu si-a inscris un autogol chiar inainte de pauza. Zlatan Ibrahimovic nu a evoluat in aceasta intalnire, fiind menajat de la Laurent Blanc.

Lider ramane Olympique de Marseille, cu un punct avans, desi a inregistrat acelasi rezultat ca si PSG, la Lorient. Golul egalizator a fost reusit chiar de fostul jucator al lui OM, Jordan Ayew, din penalty.

De notat ar fi ca Dragos Grigore a fost din nou titular pentru Toulouse, care s-a impus cu 2-1 la Nantes.

Saint-Etienne a urcat pe locul trei, dupa 2-0 la Montpellier, dar Lyon, picata pana pe sase, poate reveni pe podium daca va castiga cu Reims, joi seara.