Miriuta a gasit explicatia pentru lipsa de fair-play a clujenilor: ”S-au enervat pentru ca trageau de timp cei de la Mioveni”

miriuta-CFR-liderVasile Miriuta a parasit-o pe CFR Cluj in urma cu aproape doua saptamani, dar inca tine legatura cu jucatorii din ”Gruia”. Actualul tehnician al lui Gyor considera ca tragerile de timp al argesenilor ar putea fi o explicatie pentru faza controversata din finalul meciului cu Mioveni, in urma careia ”feroviarii” au marcat golul egalizator.

Nu am vazut meciul, am vazut niste secvente. A fost 3-0 la un moment dat si cei de la Mioveni trageau de timp, se culcau pe jos la fiecare minge dupa minutul 60. Am vorbit cu baietii aseara. Rada mi-a zis ca nu iesise mingea afara.

Trageau de timp si normal ca s-au suparat si cand au vazut ca trageau de timp la fiecare cadere, s-au suparat si nu au mai dat mingea inapoi. Pe jucatorii mei nu pot sa-i condamn ca nu au dat mingea inapoi sau nu. S-au enervat pentru ca la fiecare minut trageau de timp cei de la Mioveni, dupa ce au condus cu 3-0, poate sa fie asta o explicatie.

In minutul 86, cand s-a intamplat aceasta faza, am strigat de la margine jucatorilor mei sa fie foarte atenti pentru ca sunt convins ca nu ne vor da mingea. Lipsa de concentrare, de experienta, a trecut, regretele sunt tardive!”, a spus Miriuta la Digi Sport.