FINAL / ASA Tg Mures – Petrolul 0-1. Golul lui Albin ii duce pe prahoveni in semifinalele Cupei

asa-petrolulASA Tg Mures si Petrolul Ploiestis-au intalnit, joi seara, in penultimul sfert de finala al Cupei Romaniei. Prima repriza nu a oferit prea multe faze de poarta, Voiculet ratand cea mai mare ocazie.  Repriza a doua a fost mult mai animata, cu gazdele aflata la conducerea jocului. Targ-muresenii au tintiti si de doua ori bara portii prahovene. Cum ocaziile se razbuna, Albin a inscris cu doar doua minute inainte de final si i-a calificat pe prahoveni in semifinalele competitiei.

Echipe de start

ASA Tg. Mures: Stancioiu – Sepsi, Constantin, Bejan, Feussi – Gorobsov, Muresan – Voiculet, Goga, Hora – Henrique

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Ipsa, Satli, Beţa – Filip, De Lucas – Nepomuceno, Albin, Teixeira – Tamuz