EXCLUSIV / Narcisa Lecusanu: ”Toate jucatoarele noastre au suferit accidentari. Echipa noastra medicala are foarte mult de munca.”

Narcisa-LecusanuEchipa nationala de handbal feminin a Romaniei se pregateste pentru Campionatul European care va avea loc la finalul acestui an, iar, la finalul saptamanii trecute, a invins Germania de doua ori in doua meciuri amicale. Narcisa Lecusanu, vicepresedintele Federatiei Romane, a spus, la Sport Total FM, ca nu exista accidentari serioase in lot, dar majoritatea jucatoarelor au avut mici probleme in ultima vreme.

Intotdeauna, emotiile sunt mult mai mari in tribuna pentru ca ai timp sa iti dai seama de tot ce se intampla in teren.
Domnul Tadici a vrut sa aiba 17 jucatoare, eu nu am putut merge cu ele, dar din ce am vorbit cu el au fost doua jocuri exceptionale.

Una este sa joci un meci sau doua si alta e sa joci 8-9 intr-un campionat. Nimeni nu antreneaza sistemul asta. Toate meciurile sunt echilibrate, e o presiune fantastica. Trebuie sa gasesti un echilibru.

Toate jucatoarele noastre au suferit accidentari. Echipa noastra medicala are foarte mult de munca.

Din pacate, nu va fi Oana Manea, dar sper ca alte fete sa-i ia locul. Florina Chintoan a revenit si a jucat foarte bine in noiembrie.

Mie mi se pare ca va fi un Campionat European al suprizelor. Si la Norvegia lipsesc cateva fete, Haraldsen e insarcinata. Chiar si Gorbicz e insarcinata”, a declarat Narcisa Lecusanu, in emisiunea ”Executii in direct”.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Handbal

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj3421
2FCSB3221
3CS U Craiova3021
4FC Viitorul232-1
5Astra Giurgiu221-1
6CSM Poli Iasi201-1
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti2313
2FC Botosani2110
3FC Voluntari1821
4Concordia Chiajna152-1
5ACS Poli Timisoara142-2
6OSK Sf Gheorghe1220
7Gaz Metan Medias112-2
8Juventus Bucuresti1021