EXCLUSIV / Narcisa Lecusanu: ”Toate jucatoarele noastre au suferit accidentari. Echipa noastra medicala are foarte mult de munca.”

Narcisa-LecusanuEchipa nationala de handbal feminin a Romaniei se pregateste pentru Campionatul European care va avea loc la finalul acestui an, iar, la finalul saptamanii trecute, a invins Germania de doua ori in doua meciuri amicale. Narcisa Lecusanu, vicepresedintele Federatiei Romane, a spus, la Sport Total FM, ca nu exista accidentari serioase in lot, dar majoritatea jucatoarelor au avut mici probleme in ultima vreme.

Intotdeauna, emotiile sunt mult mai mari in tribuna pentru ca ai timp sa iti dai seama de tot ce se intampla in teren.
Domnul Tadici a vrut sa aiba 17 jucatoare, eu nu am putut merge cu ele, dar din ce am vorbit cu el au fost doua jocuri exceptionale.

Una este sa joci un meci sau doua si alta e sa joci 8-9 intr-un campionat. Nimeni nu antreneaza sistemul asta. Toate meciurile sunt echilibrate, e o presiune fantastica. Trebuie sa gasesti un echilibru.

Toate jucatoarele noastre au suferit accidentari. Echipa noastra medicala are foarte mult de munca.

Din pacate, nu va fi Oana Manea, dar sper ca alte fete sa-i ia locul. Florina Chintoan a revenit si a jucat foarte bine in noiembrie.

Mie mi se pare ca va fi un Campionat European al suprizelor. Si la Norvegia lipsesc cateva fete, Haraldsen e insarcinata. Chiar si Gorbicz e insarcinata”, a declarat Narcisa Lecusanu, in emisiunea ”Executii in direct”.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Handbal

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj16610
2FCSB1574
3FC Botosani1367
4CS U Craiova1264
5Astra Giurgiu1273
6ACS Poli Timisoara107-1
7Dinamo Bucuresti963
8CSM Poli Iasi97-2
9FC Voluntari860
10OSK Sf Gheorghe66-6
11FC Viitorul56-1
12Gaz Metan Medias47-10
13Concordia Chiajna26-4
14Juventus Bucuresti27-7