FINAL / ASA Tg. Mures – Astra 0-0. Ca joc, cele doua echipe si-au impartit reprizele

asa-astraDuminica seara, ASA Tg. Mures si Astra Giurgiu nu au reusit sa inscrie niciun gol in partida de pe ”Transil” si s-a ajuns la al treilea rezultat de 0-0 in etapa a 16-a a Ligii 1, dupa U Cluj – Otelul si Rapid – CFR Cluj. Din punct de vedere al desfasurii jocului, se poate spune ca cele doua echipe si-au impartit reprizele, Astra evoluand mai bine in prima parte, in timp ce ASA a fost mai periculoasa in repriza secunda.

Gazdele avea o serie impresionanta acasa, avand 6 victorii la rand, pe care si-au intrerupt-o dupa acest meci. De partea cealalta, giurgiuvenii venea dupa succesul din Europa League, cu Dinamo Zagreb, dar nu au reusit decat al treilea egal consecutiv in campionat. In clasament, cele doua raman la egalitate de puncte, dar au coborat cu un loc mai jos, fiind devansate de catre CS U Craiova, cu un punct.

ASA Tg. Mures: Stancioiu – Feussi, M. Constantin, Balaur, Sepsi – Gorobsov, Muresan – Hora, Goga, Bumba – Axente

Astra: S. Lung jr. – Rus, Ben Youssef, Oros, Júnior Morais – Seto, Laban – Enache, Budescu, Joaozinho – Alibec