FINAL / Rapid – CFR Cluj 0-0. Remiza „alba” in Giulesti si Rapidul ramane pe ultimul loc

rapid-bucuresti-cfr-clujSambata seara, de la ora 20:30, a fost programat, in Giulesti, meciul dintre Rapid si CFR, din etapa a 16-a. Giulestenii au inceput mai bine jocul, insa s-au stins pe parcurs. Singura ocazie importanta a reprizei a venit dupa sutul lui Pancu de la mare distanta, scor greu in corner de Felgueiras. Repriza a doua a apartinut oaspetilor, care au ratat cateva sanse bune de a marca, iar meciul s-a terminat nedecis, 0-0. In urma acestui rezultat, Rapidul a ramas pe ultimul loc al clasamentului, in timp ce ardelenii au rata sansa de a se apropia de Steaua.

ECHIPELE DE START:

Rapid: Bornescu – Tînc, Lung, Iacob, Mendy – Dica, Rui Miguel – Coman, Pancu, L. Bus – Ciolacu

CFR Cluj: Felgueiras – Susici, Larie, Rada, Camora – Petrucci, Christian – Chanturia, Tade, Jazvici – Ivanovski