EXCLUSIV / Cristi Dulca isi doreste o victorie in ultima etapa a anului: „Ar aduce o oarecare liniste”! Ce spune despre Nae Manea

dulcaGaz Metan Medias a pierdut meciul de la Chiajna, 2-0, cu doua goluri primite in sapte minute, in repriza a doua. In urma acestui rezultat, mediesenii ocupa acum primul loc retrogradabil.Tehnicianul Gazului, Cristi Dulca a acuzat si arbitrajul, considernad eliminarea jucatorului sau total gratuita. Acesta spune ca o victorie in ultima etapa din acest an, cu FC Brasov, ar aduce o oarecare liniste pentru pauza de iarna.

E prima data cand comentez arbitrajul. Am facut o prima repriza buna, ne-am creat ocazii mari, dar in a doua repriza a fost eliminat un jucator care nici la antrenamente nu faulteaza. Normal ca am fost suparat, pentru ca s-a rupt echilibrul. E greu sa joci in 10 si sa alergi sa recuperezi mingea, sa pleci la atac. Am improvizat cu Cristea fundas central si e greu sa mentii ritmul jocului.

Imporant este sa castigam vineri cu Brasovul si in aceasta vacanta trebuie facuta o strategie de aducere a unor jucatori. Cu mine sau fara mine echipa trebuie sa mearga inainte. Daca vom castiga vineri putem spune ca am fi putin mai linistiti.

De probleme financiare nu putem vorbi. Suntem cu salariile la zi, nu ne putem plange.

Jucatorii care au venit nu s-au ridicat la nivelul celor plecati si de aici au aparut aceste rezultate. Politica clubului a fost de a aduce jucatori fara sa se faca investitii. Dar asta e lotul, nu trebuie sa ne plangem. Avem si ghinion, sunt multe lucruri la care nu gasim raspuns.

Se va termina campionatul si vom face o analiza. O sa pregatesc un material cu tot ce s-a intamplat in acest sezon si vom vedea ce s-a intamplat. E clar ca trebuie adusi jucatori care pot face diferenta. La antrenamente lucram tactic, fizic, dar in timpul unui joc se schimba datele problemei. Dar decat sa dai 20 de jucatori afara mai bine dai antrenorul. Dar sa nu uitam ca anul trecut acelasi staff am facut treaba aici”, a spus tehnicianul Gazului in emisiunea „Liga de weekend”

Incercat si el de o boala cumplita, Cristi Dulca a incercat sa ia legatura cu Nae Manea pentru a-l imbarbata. Fostul presedinte al Rapidului trece prin momente grele in acest moment: „Am incercat sa-l sun pe Nae Manea dar nu am reusit sa dau de el. Stiu ca trece prin momente foarte grele acum. Am incercat sa-l sun si pe Florin, dar avea telefonul inchis”.