Cinci echipe calificate in sferturile Cupei Romaniei la handbal masculin!

CSM-Bucuresti-liderAlte trei echipe si-au asigurat prezenta in faza urmatoare a Cupei Romaniei la handbal masculin dupa Dinamo Bucuresti, care a trecut de Stiinta Municipal Bacau cu 30-28 (17-12) in optimi.

In cel mai echilibrat meci, CSM Bucuresti a invins Steaua cu 31-30, in urma prelungirilor. La pauza a condus cu 14-10, iar la incheierea timpului regulamentar tabela a indicat un scor egal, 28-28.

Alte rezultate: Energia Lignitul Pandurii Tg. Jiu-CSU Suceava 30-27 (18-12), HC Pitesti (divizia secunda)-HC Vaslui 22-32 (14-19) si Poli Timisoara-HC Andrei Petrea (divizia secunda) 34-25 (17-16).

Ultimele partide se vor desfasura in zilele de 8 decembrie, Minaur Baia Mare-Potaissa Turda, 9 decembrie, U Cluj Napoca (divizia secunda)-HC Odorhei si 17 decembrie, AHC Calarasi-HCM Constanta.