Steaua si CSM Digi Oradea isi impart victoriile in bazinul bihorean!

CSM-DigiOradeaPartidele derby ale etapei cu numarul 7 din Superliga Nationala au opus ocupantele primele doua locuri in bazinul „Ion Alexandrescu” din Bihor. Prima a revenit echipei Steaua, cu 11-10, iar urmatoarea gazdelor de la CSM Digi Oradea, campionii en-titre, cu 11-8.

Sambata au condus ostlitatile oaspetii, care au avut 6-3 si 11-8, dar oradenii au redus scorul, de fiecare data. Pe reprize s-a consemnat 3-2, 3-1, 4-3, 3-2, principalii marcatori fiind Randic si Cupic, cate trei.

Elevii lui Dorin Costras au dominat partida de a doua zi, cea mai mare diferenta fiind de patru goluri, 8-4. Dupa 3-3 si 1-1 in primele doua sferturi, tabela avea sa arate 4-1 si 3-3. Cele mai multe goluri, patru, au pornit din bratele oradeanului Kadar, secondat de sarbul Randic, de la stelisti, care a punctat, ca si ieri, de trei ori.

Mare surpriza in primul joc dintre Sportul Studentesc si Dinamo, 14-5!