Corona si Csikszereda invinse acasa, cu acelasi scor!

Hochei-ASC-Corona-BrasovCorona Brasov si HC Csikszereda nu si-au satisfacut nici pe departe suporterii din tribune, fiind invinse cu un scor identic, 3-4, de Ujpesti TE si Debreceni HK. Brasovenii raman pe locul 4, cu sanse de calificare in faza urmatoare, iar ciucanii pe ultima pozitie. Formatia de langa Tampa a condus cu 2-0 (goluri Mihalik si Molnar), dupa care maghiarii au inscris patru goluri prin Sijka, Spady, Mihalik si Virak. Corona a marcat pentru ultima oara prin Obsut, cand mai erau trei minute.

Formatia din capitala harghiteana avea un dezolant 0-3, dupa primele doua reprize, a revenit prin Curilla in minutul 42, Sijka si Spady au dus scorul la 2-4, iar Molnar a stabilit scorul, cu un minut si 27 de secunde inainte de final.

Ambele joaca din noua acasa, in aceasta seara, Corona, cu Debreceni, iar Csikszereda, cu Ujpesti.