Constantin Nica si-a inscris un autogol in etapa in care Toto di Natale a marcat golul 200 in Serie A

constantin-nicaConstantin Nica a bifat a doua prezenta in tricoul Cesenei, in acest sezon, el intrand pe teren in minutul 74 al meciului cu Sampdoria. Partida a fost una de trista amintire pentru fostul fundas lateral al lui Dinamo, intrucat acesta si-a inscris un autogol prin care si-a privat echipa de doua puncte.

Cesena a condus cu 1-0 si s-a vazut egalata in minutul 77, dupa ce Nica si-a introdus balonul in proprie poarta. Meciul s-a incheiat cu scorul de 1-1, iar ”calutii de mare” raman pe locurile retrogradabile.

Tot in cadrul etapei cu numarul 12, Antonio di Natale a realizat inca un lucru remarcabil. Atacantul de 37 de ani al lui Udinese a marcat al 200-lea gol in Seria A, la prezenta cu numarul 400 in prima liga italiana. Reusita lui ”Toto” a avut loc in prelungirile primei reprize a meciului cu Chievo Verona, incheiat cu scorul de 1-1.

sursa foto: digisport.ro