EXCLUSIV / Slobozia invinge Sageata cu un gol marcat in prelungiri! Constantin Prepelita: „Nu e la indemana oricui sa castige in fata Sagetii”

constantin-prepelitaUnirea Slobozia a castigat dramatic intalnirea cu Sageata Navodari, 3-2, golul victoriei venint in prelungiri. Presedintele slobozenilor, Contantin Prepelita s-a bucurat dupa aceatsa victorie, mai ales ca acesta spune ca nu oricine poate invinge pe Sageata.

„A fost un meci foarte frumos, dar starea terenului a influentat jocul. Am aratat ca suntem o echipa bine pusa la punct si nu am cedat pana in ultimele momete. Felicit antrenorii, jucatorii, am lasat o imagine foarte buna.

Victoria a fost importanta, pentru ca nu e la indemana oricui sa castigi in fata Sagetii. Vrem sa ocupam un loc cat mai bun pentru play-off. Noi ne bucuram la final, dar baietii sunt bucurosi si acum.

Ar fi rau din punct de vedere sportiv sa se retraga echipe, pentru ca daca nu avem un anumit numar de echipe cu care sa ne intrcem nu face bine fotbalului”, a spus acesta in emisiunea „Fotbal la matineu”.