Steaua a castigat derby-ul cu Dinamo in Liga Nationala de handbal masculin

steaua-dinamo-handbalDerby-ul etapei in Liga Nationala de handbal masculin s-a jucat intre cele doua mari rivale din Bucuresti, Steaua si Dinamo. Echipa din „Stefan cel Mare” venea dupa 4 victorii la rand. „Ros-albastrii” veneau si ei dupa o perioada buna, cu 4 victorii in ultimele 5 etape.

Meciul care se anunta unul extrem de strans si-a respectat statutul de derby. Intlanirea a fost una extrem de echilibrat, iar dinamovistii au intrat la pauza in avantaj minim, 14-13.

Repriza secunda a fost la fel de echilibrata, iar „ros-albastrii” au recuperat terenul si au castigat repriza secunda la 2 goluri diferenta, castigand si intalnirea la limita, 27-26.

Rezultatul din partida cu Dinamo a urcat Steaua pe locul 7, la 3 puncte de invinsa din meciul de azi, Dinamo, care ocupa pozitia a sasea cu 19 puncte.