Victorii identice pentru Djokovic si Wawrinka in primele meciuri din grupa A de la Turneul Campionilor

NoleGrupa A a Turneului Campionilor a debutat in forta, cu doua victorii fara drept de apel a favoritilor Novak Djokovic si Stan Wawrinka.

Sarbul nu i-a dat nicio sansa croatului Marin Cilic, de care a trecut in doua seturi, in care nu a cedat decat doua game-uri. Nole a pierdut primul game al meciului, insa si-a adjudecat primul set fara a mai pierde vreun game, cu 6-1. In setul 2, Cilic a facut break-ul in game-ul trei si se parea ca reintra in lupta, insa liderul clasamentului mondial a revenit imediat si a inchis setul cu acelasi scor ca si in primul, 6-1.

In cealalta partida a grupei A, Stan Wawrinka nu i-a dat nicio sansa lui Tomas Berdych. Elvetianul s-a impus in primul set cu 6-1. Cehul a avut sansa de break la 1-1 in setul secund, pe care a ratat-o, de aici acesta nereusind aproape nimic, iar Wawrinka a incheiat setul doi cu 6-1, dupa o ora de joc.

In urmatoarele partide, Djokovic si Wawrinka se vor intalni in partida ce va stabili, cel mai probabil, ocupantul primului loc, in timp ce intalnirea dintre Cilic si Berdych stabilesc primul sportiv care paraseste competitia.