Tecau si Rojer au pierdut primul meci de la Turneul Campionilor

tecau-rojerHoria Tecau si Jean-Julien Rojer au debutat cu stangul la editia din acest an a Turneului Campionilor. Perechea romano-olandeza a cedat partida din grupa A ,in fata lui Alexander Peya si Bruno Soares, favoriti trei ai intrecerii.

Tecau si Rojer au pierdut primul set cu 3-6, dupa ce au fost condusi cu 0-4. Cei doi si-au revenit in setul secund, pe care l-au castigat cu acelasi scor, 6-3.

In super tie-break, Peya si Soares au condus u 4-0 si 5-1, insa Tecau si Rojer au revenit si au egalalt la 7. favoritii 3 au avut o minge de meci, salvata de cuplul romano-olandez, care a avut si el o sansa sa incheie partida la 10-9. Peya si Soares au revenit si au reusit sa inchida meciul cu 12-10.

Din grupa A mai fac parte liderii mondiali, fratii americani Bob si Mike Bryan si perechea Lukasz Kubot (Polonia)/Robert Lindstedt (Suedia).