Protasov: ”Repriza a doua nu mi-a placut deloc” / Selymes: ”E îmbucurător că am început să jucăm și să strângem puncte”

protasovAstra nu a obtinut decat un punct cu Otelul, fiind egalata in finalul meciului. Oleg Protasov s-a aratat nemultumit de cum a evoluat echipa in repriza a doua si a acuzat oboseala, giurgiuvenii jucand la doar doua zile dupa intalnirea cu Celtic din Europa League.

Repriza a doua nu mi-a placut deloc, nu am intrat bine in joc. Puteam sa facem 2-0, dar nu am reusit. Sunt multumit doar de cum am jucat in prima repriza. Jucatorii au acuzat putin oboseala, iar cei care au intrat nu au ajutat echipa, nu au adus prospetime in joc. Trebuie sa aducem ceva nou. Ne vom odihni cateva zile, dupa care reluam munca. Cu putina atentie, puteam sa avem mai multe puncte in clasament. Alibec a dat totul pe teren, bine ca a reusit sa inscrie, voi vedea daca va fi o solutie in atac”, a declarat Protasov pentru Look TV.

De partea cealalta, Tibor Selymes, antrenorul galatenilor, a fost sigur ca echipa sa va scapa neinvinsa dupa cum s-a jucat in partea a doua a meciului.

După cum a decurs repriza a doua, am fost sigur că putem scoate măcar un punct. Dacă jucam și în prima repriză cu dăruirea și curajul cu care am făcut-o în partea a doua, puteam să câștigăm. Mă bucur, chiar dacă golul a fost făcut de doi copii care au sub 20 de ani, punctul e foarte important pentru noi.

E îmbucurător că am început să jucăm și să strângem puncte cu echipe care au pretenții la titlu și sunt convins că vom putea să avem rezultate foarte bune. Ne prinde bine pauza asta, vom încerca să profităm din plin de ea și trebuie să câștigăm primul meci cu Ceahlăul”, a zis Selymes pentru acelasi canal de televiziune.

Legat de penalty-ul cerut de cei de la Astra, la Budescu, tehnicianul moldovenilor a spus: ”Și noi puteam să cerem niște faulturi… Dar nu, arbitrajul chiar a fost unul foarte bun, a fost ok.