A fost anuntat lotul de 25 de jucatori pentru meciurile Romaniei cu Irlanda de Nord si Danemarca

romania-vestiarAnghel Iordanescu a anuntat numele tuturor celor 25 de jucatori convocati pentru primele doua meciuri ale sale din noul mandat ca selectioner al echipei nationale. Este vorba despre partida cu Irlanda de Nord, din etapa a patra a preliminariilor Euro 2016, si amicalul cu Danemarca.

In lot se afla nu mai putin de sapte stelisti – Luchin, Papp, Chipciu, Sanmartean, Prepelita, Tanase si Keseru. Un alt lucru de mentionat ar fi acela ca atacantul Ciprian Marica nu se numara printre cei 25 de jucatori, el fiind accidentat.

Iata si intreg lotul convocat de Anghel Iordanescu:

Portari: Costel Pantilimon (Sunderland), Ciprian Tatarusanu (ACF Fiorentina), Silviu Lung jr. (Astra Giurgiu);

Fundasi: Srgian Luchin (Steaua Bucuresti), Vlad Chiriches (Tottenham Hotspur), Florin Gardos (Southampton), Dragos Grigore (Toulouse), Cosmin Moti (Ludogoret Razgrad), Razvan Rat (PAOK Salonic), Paul Papp (Steaua Bucuresti), Laszlo Sepsi (ASA Targu Mures), Bogdan Mitrea (FC Viitorul);

Mijlocasi: Alexandru Chipciu (Steaua Bucuresti), Eric Bicfalvi (Volin Lutk), Ovidiu Hoban (Hapoel Bersheeva), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Mihai Pintilii (Al Hilal), Gabriel Torje (Konyaspor), Lucian Sanmartean (Steaua Bucuresti), Andrei Prepelita (Steaua Bucuresti), Gabriel Enache (Astra Giurgiu), Cristian Tanase (Steaua Bucuresti);

Atacanti: Claudiu Keseru (Steaua Bucuresti), George Puscas (Internazionale Milano), Bogdan Stancu (Genclerbirligi).

Meciul cu Irlanda de Nord va avea loc vineri, pe 14 noiembrie, pe Arena Nationala din Bucuresti, in timp ce disputa amicala cu Danemarca se va juca pe acelasi stadion, marti, 18 noiembrie.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în NATIONALA, Preliminarii

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB472231
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342211
7Dinamo Bucuresti34229
8CSM Poli Iasi3022-1
9ACS Poli Timisoara2622-12
10FC Voluntari2522-5
11Concordia Chiajna24220
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1522-27
14Juventus Bucuresti922-32