A fost anuntat lotul de 25 de jucatori pentru meciurile Romaniei cu Irlanda de Nord si Danemarca

romania-vestiarAnghel Iordanescu a anuntat numele tuturor celor 25 de jucatori convocati pentru primele doua meciuri ale sale din noul mandat ca selectioner al echipei nationale. Este vorba despre partida cu Irlanda de Nord, din etapa a patra a preliminariilor Euro 2016, si amicalul cu Danemarca.

In lot se afla nu mai putin de sapte stelisti – Luchin, Papp, Chipciu, Sanmartean, Prepelita, Tanase si Keseru. Un alt lucru de mentionat ar fi acela ca atacantul Ciprian Marica nu se numara printre cei 25 de jucatori, el fiind accidentat.

Iata si intreg lotul convocat de Anghel Iordanescu:

Portari: Costel Pantilimon (Sunderland), Ciprian Tatarusanu (ACF Fiorentina), Silviu Lung jr. (Astra Giurgiu);

Fundasi: Srgian Luchin (Steaua Bucuresti), Vlad Chiriches (Tottenham Hotspur), Florin Gardos (Southampton), Dragos Grigore (Toulouse), Cosmin Moti (Ludogoret Razgrad), Razvan Rat (PAOK Salonic), Paul Papp (Steaua Bucuresti), Laszlo Sepsi (ASA Targu Mures), Bogdan Mitrea (FC Viitorul);

Mijlocasi: Alexandru Chipciu (Steaua Bucuresti), Eric Bicfalvi (Volin Lutk), Ovidiu Hoban (Hapoel Bersheeva), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Mihai Pintilii (Al Hilal), Gabriel Torje (Konyaspor), Lucian Sanmartean (Steaua Bucuresti), Andrei Prepelita (Steaua Bucuresti), Gabriel Enache (Astra Giurgiu), Cristian Tanase (Steaua Bucuresti);

Atacanti: Claudiu Keseru (Steaua Bucuresti), George Puscas (Internazionale Milano), Bogdan Stancu (Genclerbirligi).

Meciul cu Irlanda de Nord va avea loc vineri, pe 14 noiembrie, pe Arena Nationala din Bucuresti, in timp ce disputa amicala cu Danemarca se va juca pe acelasi stadion, marti, 18 noiembrie.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în NATIONALA, Preliminarii

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj50106
2FCSB49108
3CS U Craiova38100
4FC Viitorul35102
5Astra Giurgiu3310-2
6CSM Poli Iasi2410-14
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti541420
2FC Botosani40143
3OSK Sf Gheorghe34147
4Gaz Metan Medias30143
5Concordia Chiajna3014-5
6FC Voluntari2714-6
7ACS Poli Timisoara2714-6
8Juventus Bucuresti1714-16