FINAL / Rapid-Ceahlaul 1-1. Giulestenii rateaza victoria in prelungiri si raman fara succes in utlimele 7 etape

rapid-ceahlaulLuni seara, de la ora 20:30, etapa a 14-a s-a incheiat cu partida din Giulesti dintre Rapid si Ceahlaul. Giulestenii au inceput bine partida si in minutul 27 Martin a deschis scorul. Portarul moldovenilor, Calancea a mai avut cateva interventii salvatoare, barandu-le visiniilor golul desprinderii. Lovitura de gratie au dat-o moldovenii, care au agealat in minutul 3 al prelungirilor, Rapidul ramanand astfel fara victorie in ultimele 7 etape.

Rapid: Bornescu – Al. Coman, Tinc, Al. Iacob, M. Stoica – V. Negru, D. Lung – Fl. Calin, M. Martin, I. Rosu – Pancu

Ceahlaul: Calancea – Tepes, Al. Ichim, Gorea, Popadiuc – Onciu, Tabacariu – Margina, Chitosca, Stefanescu – A. Pavel