Fanii Universitatii Cluj sunt nemultumiti de parcursul echipei si cer demisia lui Ogararu

ogararuUniversitatea Cluj a pierdut la scor de neprezentare partida de pe teren propriu cu Petrolul, 0-3, si a ajuns din nou pe loc retrogradabil.

Fanii sunt nemultumiti de munca lui George Ogararu, care o singura victorie in 5 partide, si i-au cerut demisia in timpul partidei cu prahovenii. Fostul fundas al Stelei nu vrea sa paraseasca echipa si este hotarat sa redreseze situatia.

„Cred ca am jucat mai bine a doua repriza, am intrat cu o alta atitudine in teren. Scorul este usturator, foarte greu de digerat. E normal ca fanii sa fie suparati cand pierzi acasa. Sunt primul suparat de acest lucru. Demisia mi-au cerut-o dupa prima saptamana dupa ce am venit. Sub presiune am fost 20 de ani, sunt obisnuit cu acest lucru.

Sunt primul care vreau sa am un Pele si Maradona in echipa. Exagerez, evident. Sunt primul om care vrea ca aceasta echipa sa castige. U Cluj nu-si merita pozitia din clasament. Am pierdut doua meciuri în minutul 94!”, a spus antrenorul „sepcilor rosii” confrom stiridesport.ro.