EXCLUSIV / Egalul de la Galati nu l-a multumit pe Narcis Raducan: ”red ca oboseala si-a spus cuvantul pentru ca in a doua repriza ne-am retras”

Narcis-RaducanAstra nu a obtinut decat un punct in deplasarea de la Galati, dupa ce a fost egalata de Otelul in minutul 87. Noul presedinte al giurgiuvenilor, Narcis Raducan, a spus, la Sport Total FM, ca echipa putea obtine mai mult, iar unul dintre motivele pentru care n-a reusit decat un 1-1 ar putea fi oboseala.

Am obtinut doar un egal astazi. Spun doar un egal pentru ca Otelul a pierdut multi jucatori fata de anul trecut, iar situatia financiara nu s-a imbunatatit. Cred ca oboseala si-a spus cuvantul pentru ca in a doua repriza ne-am retras. In presiunea aceasta se pot intampla multe. La pauza jocului vedeam si acest scenariu neplacut.

Legat de faza acelui presupus penalty, si mie mi s-a parut ca Budescu a fost faultat si el mi-a spus asta, dar, nevazand nicio reluare, nu m-am pronuntat. Prestatia arbitrului a fost una buna”, a zis Raducan in emisiunea ”Liga de weekend”.