REZULTATE / Atletic Bradu si Delta Tulcea au castigat la scor de tenis in etapa a 10-a a Ligii 3

Liga-3-PitestiPrimele partide ale etapei a 10-a, mai exact 19, s-au disputat astazi, restul jocurilor acestei runde se vor disputa sambata, de la ora 14:00.  Atletic Bradu a realizat scorul zilei, dupa ce s-a impus cu 6-0 in fata echipei secunde a Astrei. Intr-un alt meci de vineri, Sanatatea Cluj a castigat primul meci in acest sezon, depasind-o pe Unirea Dej, cu 2-0.

Tot cu 6-0 a castigat si Delta Dobrogea Tulcea meciul cu Otelul 2, acesta fiind si scorul zilei de sambata. Meciurile Papauti-Bucovina Pojorata si Metalosport Galati-Tunari nu s-au jucat pentru ca Papauti a fost exclusa din campionat din cauza a doua neprezentari, in timp ce la cel de-al doileanu a existat asistenta medicala.

SERIA I

Vineri, 7 Noiembrie
FC Zagon – CSM Pascani 1-2
Aerostar Bacau – SCM Petrotub Roman 4-2
Cetatea Targu Neamt – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0

Sambata, 8 Noiembrie
Stiinta Miroslava – Bucovina Radauti 1-0
FC Papauti – Bucovina Pojorata nu s-a disputat – FC Papauti a fost exclusa
Sporting Liesti – Ceahlaul II Piatra Neamt 4-0

*FC Papauti a fost exclusa din campionat dupa doua neprezentari.
SERIA II

Vineri, 07 Noiembrie
Callatis 2012 Mangalia – Viitorul Axintele 0-2
AFC Dunarea 2005 Calarasi – Dinamo II Bucuresti 1-1
Metaloglobus Bucuresti – Vointa Snagov 2-0
Gloria Popesti Leordeni – Viitorul Domnesti 4-1

Sambata, 08 Noiembrie
Juventus Bucuresti – Înainte Modelu 4-0
Metalosport Galati – CS Tunari nu s-a disputat din cauza lipsei asistentei medicale
Delta Dobrogea Tulcea – Otelul II Galati 6-0
SERIA III

Vineri, 07 Noiembrie
Atletic Bradu – AFC Astra II 6-0
CS Afumati – Sporting Rosiori 1-0
ACS Urban Titu – CS Stefanesti 2-1
Chindia Targoviste – CSS Dinicu Golescu Campulung 1-0

Sambata, 08 Noiembrie
FCM Targoviste – SCM Arges Pitesti 0-0
CS Visina Noua – Concordia II Chiajna 1-0
CS Podari – Inter Clinceni 1-0
SERIA IV

Vineri, 07 Noiembrie
Vulturii Lugoj – Pandurii II Targu Jiu 1-0
ACS Viitorul Municipal Craiova – National Sebis 0-2
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Mehedinti 4-0

Sambata, 08 Noiembrie
FC Hunedoara – Millenium Giarmata 0-2
CS Ineu – UTA Batrana Doamna 0-4
Stiinta Turceni – CS Minerul Motru 1-1

ASCO Filiasi a stat.
SERIA V

Vineri, 07 Noiembrie
FC Zalau – FCM Avantul Reghin 2-0
Sanatatea Cluj – Unirea Dej 2-0
CS Osorhei – CSC Sanmartin 2-1
FC Municipal Baia Mare – CSM Sighetu Marmatiei 2-0
FC Ariesul 1907 Turda – Unirea Jucu 0-0

Sambata, 08 Noiembrie
Metalurgistul Cugir – FC Gloria Progresul 3-2
CS Iernut – Industria Galda 2-3

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj16610
2FC Botosani1367
3CS U Craiova1264
4FCSB1263
5Astra Giurgiu1163
6Dinamo Bucuresti963
7FC Voluntari860
8CSM Poli Iasi86-2
9ACS Poli Timisoara76-3
10OSK Sf Gheorghe66-6
11FC Viitorul56-1
12Gaz Metan Medias46-8
13Concordia Chiajna26-4
14Juventus Bucuresti26-6