Saptamana viitoare, tragerea la soti a sferturilor de finala ale Cupei Ligii

liga-profesionista-LPFMarti, 11 noiembrie 2014, ora 16:00, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, va avea loc tragerea la sorti pentru sferturile de finala ale Cupei Ligii-Adeplast, informeaza www.lpf.ro. Cele opt echipe calificate in aceasta faza a competitiei sunt Steaua, Astra, Dinamo, Pandurii Targu Jiu, FC Viitorul, Otelul Galati, CSMS Iasi si Universitatea Cluj.

Potrivit regulamentului competitiei, toate cele opt participante se vor afla in aceeasi urna. Prima echipa extrasa va fi gazda si organizatoarea partidei.

Jocurile din sferturile de finala ale Cupei Ligii-Adeplast se vor disputa conform urmatoarelor criterii:

– Daca dupa 90 de minute scorul va fi egal, vor urma doua reprize de prelungire a cate 15 minute.

– Daca egalitatea se va mentine si dupa 120 de minute, se va proceda la executarea loviturilor de departajare.

Partidele sunt programate sa aiba loc in intervalul 12-14 decembrie 2014.