Liga MOL / Ciucanii au reusit prima victorie in timp regulamentar, dar continua sa se afle pe ultimul loc

miercurea-ciucHSC Miercurea Ciuc a invins, sambata seara, pe Debrecen cu scorul de 5-3 (3-0, 0-2, 2-1), sambata, pe patinoarul ”Vakar Lajos”, intr-o partida din Liga MOL la hochei pe gheata, competitie ce angreneaza echipe din Ungaria, Romania si Slovacia, informeaza agerpres.ro.

Pentru ciucani a fost primul succes obtinut in timpul regulamentar in acest sezon al competitiei, dupa o victorie in prelungiri si doua la loviturile de departajare.

In partida cu Debrecen, au condus cu 3-0, insa au fost egalati in minutul 49. Din fericire, Sjolund si Curilla, cu un gol in superioritate, au adus victoria.

In clasament, pe primul loc se afla Dab.Docler, cu 32 puncte (13 jocuri), urmata de HC Nové Zámky, 30 p (15 j), Miskolci Jegesmedvék, 27 p (14 j), ASC Corona Brasov, 24 p (13 j), Debreceni HK, 17 p (14 j), UTE, 15 p (14 j), Ferencvárosi TC, 13 p (15 j), HSC Miercurea Ciuc, 10 p (14 j).