Stoican: „Golul doi a reprezentat momentul final! Cred ca, per total, am jucat un fotbal de calitate”

stoican-suparatDinamo a pierdut la scor de neprezentare derbyul cu Steaua, scor 0-3, pe Arena Nationala, insa antrenorul ros-albilor spune ca jocul a fost echilibrat, dar admite ca valoarea Stelei a fost mult peste cea a lui Dinamo.

A fost o partida echilibrata. Steaua, o echipa cu experienta, jucatori care au calitate si experienta mai mare ca noi.

Si noi am avut o prima repriza buna si puteam marca, din pacate am primit gol. Si la inceputul reprizei secunde am avut ocazii, dar n-a fost sa fie, dupa care am primit cele doua goluri. Golul doi a reprezentat momentul final.

Doar rabdare ne-ar mai trebui sa batem Steaua, pentru ca valoare avem. Vom mai aduce ceva jucatori la iarna si sper ca asa sa fim mai aproape de nivelul rivalei.

Mi-am dorit mult sa castig, toti dinamovistii si-au dorit, dar nu s-a putut. Cred ca am practicat un joc de calitate, per total.

Atmosfera a fost frumoasa, iar ceea ce s-a intamplat cu Arlauskis nu e un capat de tara.„, a declarat antrenorul lui Dinamo, Flavius Stoican, pentru Look TV, la finalul meciului