La primul meci oficial de dupa intoarcerea lui LeBron in Cleveland, Cavs a batut pe Bulls

lebron-jamesCu LeBron James in mare forma, Cleveland Caveliers a debutat in nou sezon de NBA cu o victorie, in Over Time, in deplasare, cu Chicago Bulls. LBJ a marcat 36 de puncte in meciul castigat de Cavs cu 114-108 (28-27, 30-25, 20-17, 20-29; 16-10).

Cleveland a inscris mai multe puncte decat adversara in fiecare dintre primele trei sferturi, dar a fost intoarsa in ultimul, in care Chicago chiar putea sa castige jocul. Pe langa LeBron, un alt superstar sosist la Cavs in aceasta vara, Kevin Love, s-a remarcat si el cu 16 recuperari.

Chicago putea fi lovita din nou de ghinion. Dupa ce a ratat aproape tot sezonul trecut din cauza unei accidentari, cel mai important jucator al celor de la Bulls, Derrick Rose, nu a mai putut continua meciul in sfertul al patrulea, avand probleme la glezna piciorului stang. Se pare insa ca aceasta nu nimic serios.