EXCLUSIV / Tiberiu Csik: ”Trebuie sa lucram la concentrare si la finalizare. Acolo avem de suferit”

csikOlimpia Satu Mare a castigat meciul cu Unirea Tarlungeni, cu 1-0, cu un gol marcat in minutul 90, iar antrenorul echipei din nordul tarii, Tiberiu Csik, a declarat in emisiunea ”Fotbal la matineu” jucatorii sai au avut probleme in concretizarea ocaziilor create.

A fost o victorie foarte muncita, am facut diferenta in minutul 90, cam tarziu. Daca in prima repriza aveam doua goluri diferenta poate era un meci mai usor.

Asteptarile erau sa terminam mai sus, dar mai sunt inca 10-11 meciuri. Campionatul se joaca tur-retur. Eu zic ca Olimpia are posibilitati. Trebuie sa lucram la concentrare si la finalizare. Acolo avem de suferit”, a spus antrenorul satmarenilor la Sport Total FM.

Tiberiu Csik a revenit pe banca tehnica a Olimpiei in aceasta saptamana si a vorbit si despre schimbarile produse in acest scurt interval de timp: ”In vara, atunci cand conducerea a hotarat sa nu mai continui ca principal, mi s-a acordat posibilitatea sa colaborez ca director tehnic cu nou antrenor principal. Vedeam toate antrenamentele asa ca nu a fost o foarte mare schimbare.

Cred ca baietii au fost deblocati psihic. Cred ca a fost o problema de concentrare si de incredere in precedentele meciuri. Si astazi am avut probleme la concentrare. Ocaziile ratate erau sa ne coste. Unirea Tarlungeni ne-a pus probleme.

Eu consider ca Vlad Bujor este un fotbalist de valoare. Ca fiecare jucator cu probleme, are si el minusurile lui, dar nu e singurul. Cand rezultatele sunt negative, e mai greu de digerat o escapada.