Costel Galca: ”Ma bucur pentru rezultat, nu am avut un meci foarte usor”

galcaIn primul derby cu Costel Galca pe banca Stelei, ”ros-albastrii” au castigat cu 3-0 impotriva lui Dinamo. Antrenorul echipei din Ghencea nu si-a imaginat ca se va impune la o asemenea diferenta si e multumit, mai ales, de cum au evoluat jucatorii sai in partea a doua a meciului.

Era un meci foarte important pentru mine. Am inceput cu dreptul, o victorie buna, cu un inceput mult mai greu in prima repriza, am intrat in jocul lor. In repriza a doua am reusit sa desfacem mult mai bine jocul.

Nu ma gandeam la pauza ca vom bate cu 3-0 pentru ca ma avut o prima repriza mai slaba. Aici a fost si meritul lui Dinamo.

Despre inlocuirea lui Sanmartean, Galca a spus: ”Avea un cartonas si am preferat sa-l scoatem. Nu e el un jucator foarte agresiv, dar putea sa ia si al doilea cartonas, si am preferat sa-l scoatem.

Dedicam aceasta victorie si lui Rusescu, si lui Iancu. Rusescu se va opera, n-a fost o lovitura foarte tare, dar putea sa-si piarda si ochiul. Spera sa-l avem inapoi cat mai repede”, a mai adaugat antrenorul Stelei.

Ma bucur pentru rezultat, nu am avut un meci foarte usor. Ma bucur ca in a doua repriza ne-am creat mult mai multe situatii de gol. Incercam la fiecare meci sa ne impunem jocul nostru si sa dominam adversarul”, a incheiat Galca.