REZULTATE / Vineri si sambata s-au disputat meciurile etapei a zecea din Liga 3. UPDATE – Tulcea a castigat la Tunari, Sf Gheorghe a batut la Miercure Ciuc. Vezi clasamentele!

liga3Liga a 3-a a programat vineri primele meciuri alee etapei a zecea din cele cinci serii. In seria a doua cel mai interesant duel, cel intre ocupanta locului secund, CS Tunari si ocupanta locului patru, Delta Dobrogea Tulcea, s-a incheiat cu victoria oaspetilor, scor 3-1. Seria a patra a propus un meci la fel de interesant intre echipele care ocupa locurile doi si trei ale clasamentului, Millenium Giramata si Nuova Mama Mia Becicherecul Mic, cei din urma castigand cu 2-1. Cele mai multe goluri ale zilei au fost date in intalnirea Pandurii 2 – Viitorul Municipal Craiova incheiata cu 4-3 pentru gorjeni.

Scorul zilei de sambata a fost realizat de echipa a doua Otelului Galati, care a batut cu 5-0 pe Callatis Mangalia. Dupa ce, ieri, meciul Bucovina Radauti-Papauti a fost decis la masa verde, astazi, un alt meci din prima serie nu s-a jucat pe teren, Cetatea Targu Neamt neprezentandu-se la Roman, iar Petrotub a castigat cu 3-0.

Programul complet al meciurilor:

Seria 1:
SC FC Ceahlaul 2 Piatra Neamt – CS FC Zagon (CV) 1-1
CSM Pascani (IS) – CS Aerostar Bacau (BC) 1-1
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Sepsi OSK Sfantul Gheorghe (CV) 0-3
ACS Bucovina Pojorata (SV) – CS Sporting Liesti (GL) 4-1
SCM Petrotub Roman (NT) – FC Cetatea Targu Neamt (NT) 3-0 (masa verde)
ACS Bucovina Radauti (SV) – FC Papauti (CV) 3-0 (masa verde)

VEZI CLASAMENTUL

Seria 2:
FC Dinamo 1948 SA (B) – SC FC METALOGLOBUS SA (B) 2-0
ACS Inainte Modelu (CL) – ACS Gloria Popesti Leordeni (IF) 1-1
CS Tunari (IF) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL) 1-3
ACS FC Viitorul Axintele (IL) – AFC Dunarea 2005 Calarasi (CL) 1-3
AS Vointa Snagov (IF) – SC Juventus Bucuresti (B) 1-2
CS Viitorul Domnesti (IF) – AFC Metalosport Galati (GL) 2-2
SC FC Otelul Galati 2 (GL) – ACS Callatis 2012 Mangalia (CT) 5-0

VEZI CLASAMENTUL

Seria 3:
SCM Argesul Pitesti 2012 (AG) – CS Vişina Noua (OT) 3-2
AFC Astra (PH) – CS Afumati 0-4
CS Inter Clinceni (IF) – FC Chindia Targoviste (DB) 0-1
CS Concordia Chiajna 2 (IF) – CS Atletic Bradu (AG) 2-2
CS Sporting Rosiori 2008 – ACS URBAN Titu (DB) 4-0
CS Stefanesti – CS Podari (DJ) 2-1
C.N. Dinicu Golescu Cimpulung (AG) – FCM Targoviste SA (DB) 1-1

VEZI CLASAMENTUL

Seria 4:
CS Pandurii 2 Lignitul Targu Jiu (GJ) – ACS Viitorul Municipal Craiova (DJ) 4-3
CS Millenium Giarmata (TM) – CS Nuova Mama Mia Becicherecul Mic (TM) 1-2
CS Minerul Mehedinti 2010 (MH) – CS Ineu (AR) 0-2
CS Minerul Motru 2008 (GJ) – CS Vulturii 2009 (TM) 0-0
ACSO Filiasi – CS FC Hunedoara (HD) 2-0
ACS UTA Batrana Doamna (AR) – ACS Stiinta Turceni (GJ) 4-1

VEZI CLASAMENTUL

Seria 5:
FC Unirea Dej (CJ) – CF Metalurgistul Cugir 1939 (AB) 0-0
CSM Avantul Reghin (MS) – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj (CJ) 1-0
FC Gloria Progresul – CS Osorhei (BH) 2-1
CSC Sanmartin (BH) – ACS FCM Baia Mare (MM) 1-1
CSM Sighetul Marmatiei (MM) – CS Iernut (MS) 3-1
ACS Industria Galda – FC Ariesul 1907 Turda (CJ) 2-1
CS Unirea Jucu (CJ) – CS FC Zalau (SJ) 1-1

VEZI CLASAMENTUL

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB472231
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342211
7Dinamo Bucuresti34229
8CSM Poli Iasi3022-1
9ACS Poli Timisoara2622-12
10FC Voluntari2522-5
11Concordia Chiajna24220
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1522-27
14Juventus Bucuresti922-32