Sorin Cartu: ”Mai bine nu ne calificam decat sa i se intample asta lui Bancu.”

Sorin-CartuChiar daca CS U Craiova s-a calificat mai departe in Cupa Romaniei, dupa victoria, in 120, cu Viitorul, scor 2-1, antrenorul oltenilor, Sorin Cartu a fost foarte afectat de accidentarea grava suferita de Nicusor Bancu si a declarat ca ar fi preferat sa piarda meciul decat sa aiba loc un asemenea eveniment.

Mai bine nu ne calificam decat sa i se intample asta lui Bancu. As fi preferat sa pierdem, sunt marcat, sunt confuz la momentul asta. imi pare rau, era un copil asa de bun. De ce intotdeauna li se intampla oamenilor buni lucrurile astea? Sa speram ca va avea puterea sa treaca peste asta.

A fost o prima repriza echilibrata, dar am dominat-o pe a doua. S-a intamplat acea faza in minutul 90 caracteristica noua. Sunt momente pe care nu le intelegem, ne punem niste intrebari. Traiesc intens pentru ca vreau sa castigam orice meci.

Nu ne-am propus sa castigam Cupa, acum nu ne gandim la asa ceva, nu avem anvergura unei echipe care sa isi propuna un asa obiectiv. Steaua sa vina altadata, daca e. Steaua sa fie in finala, nu acum”, a spus Cartu pentru Sport.ro, televiziunea care a transmis partida.