Gardos, titular in victoria ”sfintilor” de la Stoke. Newcastle a produs surpriza rundei in Cupa Ligii

gardos_stoke-saintsSouthampton a castigat cu scorul de 3-2, meciul de pe ”Britannia” Stadium, impotriva lui Stoke City si s-a calificat in sferturile de finala ale Capital One Cup. Fundasul roman, Florin Gardos, a fost integralist pentru ”sfintii” care au castigat prin golul lui Pelle din minutul 88, desi au condus cu 2-0 la pauza.

Tottenham Hotspur s-a impus cu 2-0 in fata lui Brighton and Hove Albion, dupa golurile marcate de Erik Lamela si Harry Kane. Vlad Chiriches a stat pe banca lui Spurs tot meciul.

Surpriza serii a fost cauzata de Newcastle United care a eliminat-o pe Manchester City, dupa un 2-0 chiar pe ”Etihad Stadium”.

In seara de marti, Liverpool a invins-o pe Swansea cu 2-1, dupa ce a intors scorul prin golurile lui Balotelli (86) si Lovren (90+5), iar Chelsea a castigat cu acelasi scor la Shrewsbury.