FINAL / Rapid CFR Suceava – Petrolul 2-3. Prahovenii se califica fara mari emotii in sferturile de finala

rcf-petJoi, in Cupa Romaniei, Rapid CFR Suceava nu a putut sa furnizeze surpriza si sa elimine Petrolul din optimile de finala.  Prahovenii au deshis scorul in prima repriza si si-au mentinut avansul pana la pauza. Moldovenii au inscris in minutul 57 si au egalat, insa au primit gol la faza imediat urmatoare. Dupa inca doua minute, „lupii” au majorat diferenta si au pecetluit calificarea. Sucevenii nu au mai avut puterea sa revina in joc, desi au mai inscirs o data si au parasit onorabil competitia.

Echipe de start:

Rapid CFR Suceava: Rohetki – Balan, Ferariu, Velescu, Semeghin (cpt.) – Sumanariu, Sfrijan, Apostol, Negru, Marinkovic, Matei

Bolboasa – Peteleu, Ipsa, Satli, Beta – Hadad, Marinescu (cpt.) – Priso, Albin, Nepomuceno – Pastorini