FINAL / CS „U” Craiova – Viitorul 2-1. Mateiu si-a dus echipa in „sferturi”, gol in a doua repriza de prelungiri! Bancu, jucatorul gazdelor, a parasit terenul cu piciorul rupt!

csu-viiIn optimile de finala ale Cupei Romaniei, CSU Criova primeste vizita celor de la Viitorul, intr-un meci ce se va disputa de la ora 18:00.

ECHIPELE DE START:

CS U: Balgradean -€“ Achim, Acka, Frasinescu, Vatajelu – Bancu, Brandan – Mateiu, Baluta, Ferfelea – Curelea.
Rezerve: Straton, Avramia, Tarnacop, Plesan, Nuno Rocha, Bawab, Carstea.
Antrenori: Emil Sandoi, Sorin Cartu

VIITORUL: Balauru -€“ Putanu, Pana, Tiru, Marin – Markus, Daminuta – Nikolov, Seroni, Neacsa – Carstocea.
Rezerve: Arpad, Coman, I. Hagi, Perju, Cioabla, Hodorogea, Vina.
Antrenor: Gheorghe Hagi

Oltenii nu au mai cunoscut gustul infrangerii in ultimele 6 etape, de cand echipa a fost preluata de Emil Sandoi si Sorin Cartu, iar in clasamentul Ligii 1 au ajuns pana pe locul 8, dupa ce in etapa a sasea erau pe ultimele pozitii.

Si Viitorul trece printr-o perioada buna, fiind neinvinsa in utlimele 3 etape de campionat, dupa ce Gica Hagi a coborat pe banca echipei pe care o patroneaza.

Cele doua formatii isi doresc acum o calificare in sferturile de finala ale Cupei, faza in care Viiotrul a fost prezenta si in sezonul trecut, de unde a fost eliminata de Astra, cu 0-3.

Partida poate fi urmarita in direct pe Sport.ro si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 18:00.