FINAL / Real Madrid – FC Barcelona 3-1. „Galacticii” au intors scorul de la 0-1 si au castigat primul El Clasico din acest sezon!

real-barca-spercupa-returUPDATE / Real a castigat meritat derby-ul in care Messi nu a existat. Argentinianul a ratat cea mai mare ocazie a meciului la scorul de 1-0 pentru echipa sa, Neymar (minutul 4) intr-un moment ce putea schimba soarta meciului. A facut-o, insa, Ronaldo, care a inscris pentru a 11-a oara la rand, evident dintr-un penalti. Pepe a facut 2-1, iar Benzema, omul meciului, a marcat golul trei, dupa ce in prima repriza a avut doua bare in aceeasi ocazie!

Sambata, de la ora 19:00, vom avea o noua editie din „El Clasico”, cel mai important meci din fotbalul spaniol, Real Madrid si FC Barcelona intalnidu-se pentru prima data in acest sezon pe Estadio „Santiago Bernabeu”. Cu Bale accidentat, „Los Blancos” vor incerca sa fie prima echipa care-i da gol lui Claudio Bravo, portarul chilian nefiind invins in primele opt etape de niciun adversar. Un alt detaliu important este acela ca Luis Suarez ar putea sa-si faca debutul oficial pentru catalani, dupa ce i-a expirat suspendarea de patru luni primita la Cupa Mondiala din Brazilia.

Partida va fi transmisa in direct pe Digi Sport 1, dar va putea fi urmarita si in format livetext si pe www.sptfm.ro.