Serena a felicitat-o pe Simona: „Am servit precum un copil de 10 ani! Simona a jucat extraordinar!”

serena-williams-tipaSerena Williams, liderul WTA, a felicitat-o pe Simona Halep, dupa ce romanca a invins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-2, intr-un meci din Grupa Rosie de la Turneul Campioanelor.

Pe scurt, Simona Halep a jucat extraordinar. Buna treaba si mult succes”, a scris Serena Williams pe contul sau de Twitter.

La cateva zeci de minute dupa finalul jocului, americanca a vorbit pe larg despre disputa, recunoscand ca a fost surprinsa de evolutia Simonei: „Niciodata n-a mai jucat asa, inainte!

Liderul mondial a vorbit si despre jocul ei: „Jenant este felul in care as descrie felul cum am jucat. Pur si simplu jenant. Lovitura de dreapta n-a existat, e plecata mai devreme in vacanta. Si am servit precum un copil de zece ani, sau mai mic.

Serena Williams, locul 1 WTA nu a mai pierduse un set fara sa castige vreun ghem din mai 2013, de la turneul de la Madrid. Acesta este al optulea set pierdut cu 0-6 de Williams in cariera.