EXCLUSIV / Leo Grozavu: „Ne-a venit si noua randul sa marcam in primele minute”

leo-grozavuFC Botosani a obtinut cea de a doua victorie in deplasare din actualul sezon din Liga 1, dupa ce a invins, sambata, la limita, scor  1-0, pe Ceahlaul Piatra Neamt. Unicul gol al partidei a fost inscris dupa numai 80 de secunde de joc de Attila Hadnagy.

Nu a fost un meci neaparat incrancenat. Am avut 60 de minute in care am controlat jocul. Daca in primele etape am inceput cu un gol primit din primul minut, acum am reusit noi sa marcam in primele doua minute. Victoria noastra a fost meritata, dar a fost obtinuta cu suferinta pe final.

Mai avem mult pana departe, ne aflam intr-o forma buna, dar chiar si la inceputul campionatului am stiu ca echipa are potential. Cu totii muncesc foarte bine, avem o atmosfera buna in interiorul clubului.

In ultimele opt meciuri avem o singura infrangere ceea ce spune multe despre jocul nostru. Dar ratam foarte mult. Am un regret ca nu am castigat jocul de la Chiajna. Am marcat trei goluri, dar am ratat si multe ocazii”, a spus antrenorul botosanenilor.

Leo Grozavu despre pauza care urmeaza: „Asta este programarea. Cunoastem foarte bine de la inceputul campionatului cand sunt aceste pauze pentru meciurile echipei nationale. Am gestionat foarte bine prima pauza, speram s-o gestionam la fel si pe aceasta.

Urmeaza un meci cu Iasiul. E un meci capital pentru cei de la Iasi, sunt pe ultimul loc. Nu stiu daca e rivalitate, e doar un meci de campionat, doar ambitia de arata ca esti mai bun.
E devreme sa facem premonitii (nr – fata de cat mai joaca Croitoru). Are un randament bun, dar nu-mi place sa ridic un jucator in slavi. Este un jucator foarte important pentru echipa noastra, ne dorim sa aiba foarte mult timp acelasi randament.„, a mai declarat Leo Grozavu, in emisiunea „Liga de wekeend”.