Costel Galca a gasit deosebirile intre Steaua antrenata de el si cea a lui Reghecampf: „Acum paseaza mai mult, inainte era mai agresiva”

costel-galcaSteaua a remizat, 0-0 cu Astra, dupa un joc ce a suferit mult in prima repriza, cand giurigiuvenii au irosit cateva ocazii mari de a marca. A urmat un reviriment al Stelei in repriza secunda, „ros-labastrii” tintind si bara astralilor in doua randuri.

Costel Galca este ingrijorat de ultimele prestatii ale echipei sale, mai ales din primele reprize. Tehnicianul campioanei a gasit si diferentele dintre echipa pe care o antreneaza acum si cea a lui Reghecampf din sezonul trecut.

Stiu ca nu a jucat Yarmolenko in Cupa Ucrainei, este un jucator foarte bun si foarte important pentru Dinamo Kiev. Noi mergem sa obtinem un rezultat bun si, de ce nu, sa castigam. Am avut aceasta prima repriza cu Astra si cea cu Aalborg, acum as vrea un meci bun din primul pana in ultimul minut. Cu Aalborg faceam presing, dar nu ne sincronizam.

Steaua e bine pregatita, dar am avut momente in care am suferit foarte mult. E agresiva si paseaza mult mai mult ca anul trecut, are o posesie prelungita. Anul trecut era mai agresiva. Cand construiesti si te desfaci, e normal ca si adversarii joaca. Daca am sta in propria jumatate, adversarii nu si-ar crea atatea ocazii. Asta e filosofia mea de joc”, a spus Costel Galca la conferinta de presa de la finalul meciului cu Astra.

Sursa foto: prosport.ro