CS U Craiova, prima victorie in Liga 1! EXCLUSIV / Emil Sandoi: „Este meritul exclusiv al baietilor!”

Cartu-si-SandoiCS Universitatea Craiova a obtinut, luni seara, prima victorie in Liga 1 si a parasit ultimul loc al clasamentului, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formatia Otelul Galati, intr-un meci din etapa a VII-a. Antrenorul echipei, Emil Sandoi, aflat la primul meci oficial pe banca echipei, a declarat ca victoria se datoreaza exclusiv jucatorilor, care au reusit sa inscrie golul izbavitor cu un om mai putin pe teren.

Este meritul jucatorilor pentru ca au reusit sa obtina prima victorie in conditii speciale. Eu sunt alaturi de domnul Cartu, iar raspunderea este in mod egal. Impreuna facem ca treaba sa fie din ce in ce mai buna. S-a jucat aproape o repriza cu un om in minus …

Ne-a prins bine saptamana de pauza pe care am avut-o, o pregatire fara repros, o dorinta de reusita, chiar nu ama vut nici cea mai mica probleme. Cu toate astea, ne asteptam sa avem unele probleme, pentru ca echipa nu venea dupa o perioada prea confortabila. Am demonstrat ca putem sa fim si o echipa disciplinata din primul pana in ultimul minut.”, a declarat Emil Sandoi, in emisiunea „Fluier final”.