Brazilia invinge Columbia prin golul lui Neymar, noul capitan al Selecao

neymarBrazilia a invins Columbia, intr-un meci amical disputat la Miami, intr-o reeditare a sfertului de finala de la Cupa Mondiala.

Selesao s-a impus la limita, 1-0, singurul gol al partidei fiind reusit de noul capitan al Braziliei, Neymar. Fotbalistul Barcelonei a trimis balonul in poarta dintr-o lovitura libera de la 20 de metri, in minutul 82.

Cu golul reusit in partida de vineri noapte, Neymar a devenit al saselea marcator din istoria nationalei Braziliei, cu 36 de goluri, fiind depasit de Pele (77 de goluri), Ronaldo (62), Romario (55), Zico (48) si Bebeto (39).

Echipele care au evoluat:

Brazilia: Jefferson – Maicon, David Luiz, Miranda, Filipe Luis – Ramires, Luiz Gustavo – Oscar, Willian, Neymar – Diego Tardelli
Au mai jucat: Elias, Fernandinho, Everton Ribeiro, Coutinho, Robinho, Marquinhos
Antrenor: Carlos Dunga
Columbia: Ospina – Zuniga, Zapata, Valdes, Armero – Cuadrado, Ramirez, C. Sanchez, James – Jackson Martinez, T. Gutierrez
Au mai jucat: Arias, Bacca, Guarin, Mejia, Falcao, A. Ramos
Antrenor: Jose Pekerman