Farul Constanta s-a calificat in semifinalele SuperLigii CEC Bank

steaua-farul-rugbyFarul Constanta s-a calificat in semifinalele play-off-ului SuperLigii CEC Bank, dupa ce a invins, in barajul  programat duminica, pe CSA Steaua Bucuresti, cu scorul de 17-16. Victoria echipei de la malul marii a fost una dramatica, „marinarii” fiind condusi la pauza cu 3-13.

Venita din play-out, unde a evoluat in premiera, Steaua a avut o prestatie excelenta in prima repriza, dar in partea a doua a meciului echipa din capitala, desi a revenit pe teren hotarata sa conserve avantajul de 10 puncte, odata cu trecerea timpului a inceput sa a dat semne de oboseala.  Momentul a fost speculat din plin de „marinari”, care au reusit doua eseuri si tot atatea transformari, stabilind scorul final si calificandu-se in semifinalele SuperLigii CEC Bank.

In penultimul act, Farul Constanta o va infrunta pe campioana en-titre, RCM Universitatea de Vest Timisoara.

sursa foto: super-liga.ro