Steaua a invins U Cluj in ultima etapa a play-out-ului SuperLigii CEC Bank

steaua-ucluj-rugbyCSA Steaua Bucuresti s-a impus in deplasare cu CS Universitatea Cluj, scor 25-23, duminica, in ultima etapa a play-out-ului SuperLigii CEC Bank la rugby. Formatia din capitala a condus inceputul de meci, dar clujenii au revenit si la pauza rezultatul era echilibrat, 14-14, pentru ca meciul sa se incheie dramatic cu victoria „ros-albastrilor”.

Clujenii au revenit de la cabine mai bine motivati si au reusit sa treaca in avantaj, dar ultimele minute de joc le-au fost potrivnice. Lazar a profitat de o greseala a ardelenilor si a trimis mingea printre buturi de la 40 de metri, in ultima faza a meciului aducand o victorie importanta pentru formatia bucuresteana.

Victoria de la Cluj ii aduce Stelei primul loc in play-out, urmata de Dinamo. Cele doua echipe vor disputa barajul pentru semifinale impotriva echipelor Farul Constanta, respectiv CSM Olimpia Bucuresti.

sursa foto: super-liga.ro