Infrangere pentru Bayern Munchen in turneul din America! Pep Guardiola a folosit toate vedetele

bayernBayern Munchen a pierdut amicalul disputat in SUA cu echipa All Star din Major League Soccer, 1-2, in fata a 21.000 de spectatori.

Pep Guardiola a avut la dispozitie toate vedetele, care au fost folosite pe parcursul partidei. Primul gol al partidei a fost marcat de nemti, in minutul 8, de nou-venitul Lewandowski. Americanii au revenit in joc in repriza a doua, golurile fiind reusite de Bradley Wright-Phillips (minutul 51) si Landon Donovan (minutul 70).

Guardiola, antrenorul celor de la Bayern, a avut o iesire nervoasa la finalul intalnirii, refuzand sa dea mana cu antrenorul Caleb Porter, acuzandu-l pe acesta ca si-a indemnat jucatorii sa joace mai dur.

Echipa folosita de Pep Guardiola: Starke (62. Neuer) – Rafinha, Martinez, Alaba (87. Robben) – Gaudino (63. Dante), Rode (79. Schweinsteiger) – Hojbjerg (71. Boateng), Shaqiri (79. Gotze), Bernat (79. Contento) – Lewandowski (79. Muller), Pizarro (36. Green, 79. Lahm).