Francezul Sanogo inscrie patru goluri la primul meci in tricoul lui Arsenal! Echipa la care a debutat si chilianul Alexis Sanchez

SanogoSpectatorii care au umplut arena londoneza unde joaca echipa Arsenal au plecat satisfacuti dupa victoria la scor a favoritilor, 5-1 cu Benfica Lisabona, partida din cadrul Emirate Cup. La care mai participa Valencia si AS Monaco.

Cele doua reprezentante ale Spaniei si Frantei au incheiat nedecis, 2-2. A urmat meciul vedeta dintre echipa tunarilor si cea a vulturilor. Formatia gazda a condus cu 5-0, dupa patru reusite ale noii achizitii, francezul Sango, in minutele 26,44, 45 si 49. A inscris si Campbell, cu cinci minute inainte de pauza. In ultimele 15 minute antrenorul Arsene Wenger l-a introdus si pe chilianul Alexis Sanchez, transferat de la FC Barcelona.

Gaitan a marcat golul de onoare al castigatoarei titlului in Portugalia. Duminica vor avea loc meciurile Valencia-Benfica si Arsenal-Monaco.