FINAL / FC Viitorul – Rapid Bucuresti 1-2. Giulestenii obtin prima victorie din acest sezon

viitorul-rapidViitorul si Rapid s-au reintalnit intr-un emci din Liga 1, in etapa a doua a sezonului. Giulestenii au inceput in forta si au deschis scorul in minutul 8, din penalty. Desprinderea a venit dupa doar 7 minute. Desfasurarea nebuna a meciului a continuat cu un penalty ratat Daminuta, pentru ca Viitorul sa reduca din diferenta tot din lovitura de la 11 metri, in minutul 23. Repriza a doua a fost mult mai saraca in ocazii, giulestenii reusind sa pastreze avantajul minim, obtinand astfel primul succes al sezonului.

Echipe de start:

Viitorul: Balauru – Manea, Tiru, Mitrea, Putanu – S. Pana, Daminuta – Carstocea, Mitrita, Fl. Tanase – Nastasie.
Antrenor: Bogdan Stelea

Rapid: Bornescu – Tanc, Mera, Iacob, M. Stoica – E. Dica, V. Negru, Sandulescu, Al. Coman –  Cojocnean, Ciolacu.
Antrenor: Ionel Ganea

1. gogu spune:

Tara da cacat si de hoti, sunt incurajati talharii sa se imbogateasca rapid pe seama oamenilor de rand, peste 5 ani mai infiinteaza o tv. Sa se aboneze prostii si acolo. Oamenii platesc tvr 1 degeaba ca ei tb sa televizeze meciurile din liga 1.