Rezultatele fazei a II-a a Cupei Romaniei, editia 2014-2015

UTA-Batrana-DoamnaFederatia Romana de Fotbal a stabilit ca majoritatea meciurilor din faza a II-a a Cupei Romaniei-Timisoreana, editia 2014-2015 sa se dispute miercuri, de la ora 17:30.  O singura partida s-a disputat marti 29 iulie. In aceasta faza a competitiei au participat 42 de echipe calificate din faza I si 30 de cluburi, restul echipelor participante in Liga a 3-a, editia 2013-2014.

In faza a II-a a Cupei au fost incluse si doua echipe nou-promovate in Liga a II-a: FC Balotesti si FC Caransebes.

Urmatoarea etapa de va disputa pe 13 august 2014 –  Faza a III-a, unde vor participa cele 36 de echipe calificate din faza a II-a.

JOCUL SCOR FINAL MARCATORI
DUN. CALARASI (CL) – FC Afumati (IF)     4-2  M. Stefan (48, 51), M. Popescu (62), Kanda (84) /  Balgiu (38), Robicek (42)
INTER CRISTIAN (BV) – Conpet  (PH)      3-0 Oaspetii nu s-au prezentat
Urban Titu (DB) – CHINDIA(DB)    0-1 Cherchez (90+4)
VALEA URSULUI (AG) – SCM Argesul (AG)  6-5** Simion (36) / Drugescu (43)
Atletic Bradu (AG) – INTER CLINCENI (IF) 0-5
VOINTA SNAGOV (IF) – Juventus (B)  8-3
Un. Branceni (TR) – CS ŞTEFĂNEŞTI (IF)  0-2
ARSENAL MALU (GR) – Metaloglobus (B)  2-1
Gl. Pop. Leordeni (IF) –BALOTESTI (IF)  1-3 V. Alexandru / Craciun, Mande, Angelescu
Viitorul Buzau – Conpet Ciresu (BR)
Victoria Tandarei (IL) – AXINTELE(IL)  0-1 Marele (65)
GRANITUL BABADAG (TL) – Callatis 2010 Mangalia (CT)  3-2 D. Zaharia (20 – pen, 90+1), St. Sandu (87) / Calagi (9), En. Cogali (89 – pen.)
YS PANCIU (VN) – Otelul 2 Galati (GL)  2-0 Besa (51), C. Costin (63)
Sepsi OSK (CV) – FC Zagon (CV)
Csikszereda M. Ciuc (HR) – Avantul Reghin (MS) 
Dinamo Onesti (BC) – Aerostar Bacau (BC) Furtuna (36)
Fratautii Vechi (SV) – CETATEA TG. NEAMT (NT)  0-1 Bucataru (34)
Vointa Ion Creanga (NT) – Petrotub Roman (NT)
ACS Transdor Tudora (BT) – KOSAROM  (IS)  3-4 Gradinariu (35, 55), C. Matei (85) / Viorica, Diaconu, dubla, si Petru Razlog
Rapid Dumesti (IS) – Stiinta Miroslava (IS)        0-2 Ghiarasim (51), Saritanu (64)
AS Someşul Oar (SM) – FCM Baia Mare (MM)  1-6 Kirner (87) / Deac (18, 23), V. Gherghel (28), V. Pop (32), Ardeleanu (77, 89)
Gloria 2 Bistrita (BN) – FC Ariesul 1907 (CJ)
Sportul Simleul Silvaniei (SJ) – Unirea Jucu (CJ)
CSC Sanmartin (BH) – CS Osorhei (BH)
UTA BATRANA DOAMNA (AR) – National Sebis (AR)  3-2 P. Dragos (5), Copil (16), Hlistei (57) / Sulea (30), Bozian (41)
ASU Poli (TM) – BECICHERECU MIC (TM)  1-2 Galan / Z. Radu – pen., Hodis
Vulturii Lugoj (TM) – FC Caransebes (CS)      
Minerul Anina (CS) – Minerul Motru (GJ)  1-6 Mesinschi – Neacsu, Andritoiu (2), Farcasanu, C. Laurentiu, Gruia
Minerul Mehedinti (MH) – Stiinta Turceni (GJ)        4-5 Marinas (1) / Floroiu (53)
Flacara Horezu (VL) – PANDURII II (GJ)  0-1 Cocina (45)
Retezatul (HD) – FC HUNEDOARA(HD)  1-3* R. Dragoescu (87) / R. Muntean (40), D. Grigore (99), Uibariu (103)
Speranta Biertan (SB) – METALURGISTUL CUGIR (AB)  0-3 Meciul nu s-a disputat deoarece gazdele nu au avut fondurile necesare organizării
AS Milcov (OT) – CS Visina Noua (OT)  
FC DINAMO 2 (B) – Sportul Studentesc (B)  3-0 Nu se disputa
CS INEU (AR) – FC UTA SA (AR)  3-0 Nu se disputa
CS PODARI (DJ) – FC U Craiova (DJ)     3-0 Nu se disputa

 

**Meciul s-a terminat dupa prelungiri

**Meciul s-a terminat dupa penalty-uri de departajare

***Dinamo II, CS Ineu şi CS Podari s-au calificat mai departe, deoarece Sportul Studentesc, FC UTA SA si FC U Craiova s-au retras sau au fost excluse sezonul trecut din campionat.

Sursa: „liga2.prosport.ro”

Etichetat cu: , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna20190
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti919-25