FINAL / Dinamo – Otelul 4-0. Bilinski este eroul „cainilor”! Polonezul reuseste „tripla”

din-oteDinamo si Otelul Galati au inchis etapa de debut a sezonului 2014-2015 a Ligii 1. In „Stefan cel Mare”, „ros-albii” nu au intampinat nicio problema in fata unei echipe ce pare departe de pretentiile primei ligi. Dinamo a deschis scorul in minutul 24, prin Elton. A intrat apoi in scena polonezul Bilinski, autor a trei goluri. In minutl 28 acesta a transofrmat un penalty, pentru ca in cea de-a doua repriza sa mai inscrie de doua ori, in minutele 47 si 69, stabilind scorul final, 4-0 pentru Dinamo, care se alatura CFR-ului pe prima pozitie a clasamentului.

Echipe de start:

Dinamo: Samoila -€“ Fai, Durimel, Ad. Popa, Grecu -€“ Barboianu, Boubacar, Elton -€“ D. Rotariu, Bilinski, V. Lazar (cpt)
Antrenor: Flavius Stoican

Otelul: Vlasie – €“ Cojoc, Miselaricu (cpt), Sipovic, Murgoci -€“ V. Gheorghe, Karlik -€“ Onwuachi, Avdici, Al. Zaharia -€“ Cr. Cristea
Antrenor: Michael Weiss