VIDEO / Real Madrid a remizat cu Inter, intr-un amical disputat in California. Bale i-a incantat pe americani cu un golazo!

BaleIn primul meci al turneului amical International Champions Cup, ce se desfasoara in California, in fata a peste 60.000 de oameni, Real Madrid a remizat cu Internazionale Milano, 1-1, iar la loviturile de departajare au avut castig de cauza italienii, care au invins cu 3-2. Fara Ronaldo, nici macar pe banca, madrilenii au deschis scorul printr-un golazo reusit de Bale, in minutul 10 (VEZI GOLUL). Italienii au egalat la jumatatea reprizei secunde, din penalti.

La loviturile de departajare, portarul de rezerva al lui Inter, Carizzo, a fost cel care a iesit in evidenta, reusind sa apere doua suturi, in fata lui Isco si Illarramendi. Nici italienii nu au stat mai bine, Nagatomo si M’Vila ratand si ei, dar Omar Mascarell Gonzalez a sutat peste poarta, inainte ca Icardi sa puncteze pentru ultima data.

ECHIPELE:

INTER: Handanovic – Jonathan, Juan Jesus, Icardi, Vidic, Kuzmanovic, Botta, Obi, Dodo, Ranocchia, D’Ambrosio.
Rezerve: Andreolli, Schelotto, Taider, Mbaye, Silvestre, Puscas, Carrizo, Krhin, Berni, Nagatomo, M’Vila, Laxalt, Bonazzoli;
Antrenor: Walter Mazzarri.

REAL MADRID: Diego Lopez – Pepe, Carvajal, Nacho, Isco, Illarramendi, Medran, Vazquez, Llorente, De Tomas, Bale;
Rezerve: Casillas, Varane, Ramos, Coentrao, Khedira, Benzema, Marcelo, Alonso, Arbeloa, Modric, Rodriguez, Di Maria;
Antrenor: Carlo Ancelotti.