FINAL / FC Brasov – Petrolul Ploiesti 0-1. Start de campionat promitator pentru „lupii galbeni”

FC-Brasov-PetrolulPetrolul a incheiat victoriasa partida de la Brasov din prima etapa a noului sezon de Liga 1, scor 1-0. Elevii lui Razvan Lucescu nu au intampinat mari probleme in fata echipei de sub Tampa, insa golul a venit abia in minutul 38, dupa o actiune pe cont propriu a lui Teixeira.

Foarte vizibil in timpul jocului, Mutu si-ar fi putut trece numele pe tabela de marcaj in minutul 86, dar a ratat penalty-ul pe care il obtinuse, din fericire pentru el, intr-un moment in care „lupii galbeni” mai puteau pierde victoria doar printr-un ghinion imens, judecand dupa prestatia neconvingatoare a „stegarilor”.
Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Petrolul: Pecanha – Beta, Hoban, Geraldo, Alcenat – Teixeira, De Lucas, Marinescu, Priso – Tamuz si Mutu.

FC Brasov: Iacob – Vagner, Machado, Leko, Birna – Constantin, Aganovici, Munteanu, Serginho – Paun si Buga.