Ganea: „Macar 3-4 fotbalisti sa ne vina, asa vom avea si rezultate”

GaneaDaca in prima repriza, jocul a mai functionat pana spre minutul 35, cand scorul arata 1-1, in a doua repriza, prestatia giulestenilor a scos in evidenta criza de jucatori prin care trec in prezent, stelistii inscriind de doua ori si avand alte numeroase ocazii, giulestenii reusind sa riposteze o singura data, chiar inaintea golului doi al Stelei.

Dupa meci, acest lucru a fost recunoscut si de noul tehnician al Rapidului, Ionel Ganea, care a declarat ca asteapta cat mai repede cateva transferuri.

Felicit jucatorii pentru modul cum s-au daruit. Am jucat cu echipa campioana, o formatie omogena, dar chiar si asa cred ca am fi putut reusi o surpriza foarte placuta azi. Ne-ar fi trebuit mai multa atentie.

Eu cred ca acesti jucatori tineri au un potential foarte bun, dar trebuie timp si multa munca. Oricum, avem nevoie de jucatori pentru a crea concurenta pe posturi. Rapid are o traditie foarte mare si trebuie sa ne ridicam la inaltimea numelui. Trebuie intarit compartimentul defensiv, s-a vazut si azi.

Mai astept jucatori, asta cat mai repede posibil. Poate chiar de luni sa vina ceva noutati, macar 3-4 fotbalisti valorosi. Atunci cred ca vom avea si rezultate. Indiferent de cine este actionar, important este ca acesta sa poata finanta echipa„, a spus Ganea la finalul jocului.